Przyciemnianie szyb a przepisy drogowe – co wolno w tym zakresie a co nie

Przyciemniane szyby samochodowe powoli stają się już standardem – zwłaszcza w pojazdach, które uchodzą za luksusowe. Wbrew pozorom nie oznacza to jednak, że jest to całkowicie legalne. Przepisy jasno precyzują, jakie warunki muszą spełnić samochody, aby móc przyciemnić szyby w aucie. Co więcej, za niepoprawne oklejanie szyb samochodowych kierowcy mogą się spodziewać kary pieniężnej.

Przeczytaj i dowiedz się więcej!

Jak dbać o szyby w swoim samochodzie

Szyby samochodowe to bardzo istotny elementem każdego auta, który wpływa zarówno na komfort, jak i bezpieczeństwo użytkowników pojazdu. Niestety jednak nawet najdroższe szyby nie są długowieczne i wraz z biegiem czasu ulegną one uszkodzeniu.

Szyby samochodowe to bardzo istotny elementem każdego auta >>> czytaj dalej


Co świadczy o zużyciu szyby samochodowej?

Jak rozpoznać w odpowiednim momencie, że przednia szyba potrzebuje naprawy lub wymiany? Dlaczego tak ważne jest zadbanie o odpowiedni stan techniczny szyb? Na co zwrócić uwagę w swoim samochodzie?
>>> czytaj dalej

Co powinieneś zrobić, jeśli szyba w twoim samochodzie została wybita?

Zbita szyba jest zmorą dla wielu kierowców. Co zrobić więc w sytuacji, w której kamień spod nadjeżdżającego pojazdu, rozbił szybę w Twoim samochodzie? W jaki sposób udowodnić winę sprawcy? Czy można po wszystkim kontynuować jazdę? >>> czytaj dalej

Używane szyby samochodowe – czy bezpiecznie jest je kupować?

Twój pojazd wymaga wymiany szyby? Martwisz się, że koszt będzie wysoki? Szukasz najtańszego rozwiązania i rozważasz zakup używanej szyby samochodowej? >>> czytaj dalej


Co lepsze: klejenie czy wymiana szyb samochodowych?

Uszkodzona szyba w przypadku kontroli drogowej może skutkować nałożeniem na kierowcę mandatu, o czym niestety wielu z nich zapomina. Wady szyby niekiedy mogą być również niebezpieczne czy zaburzać komfort jazdy, dlatego też należy się nimi jak najszybciej zająć.
>>> czytaj dalej